Arşiv
deutsch  -  english  -  türkçe  -  русский
Arşiv
Wiener Opernball Antalya'da, Avusturya kültürünün en önemli figürlerinden biri olan Vals’i ve Balo Danslarının benzersiz atmosferini Antalya’ya taşıyor.
Avusturya Büyükelçisi Dr. Heidemaria Gürer’in himayesinde 26 Şubat 2011 tarihinde birincisi düzenlenecek olan Antalya Opernball 2011’in sadece Antalyalılar ve Antalya’da yaşayan Avusturya vatandaşları için değil, Türkiye ve Avusturya kültürleri için de kaynaştırıcı bir etkinlik olması hedeflenmektedir.

Viyana’da her yıl binlerce insanın katıldığı pek çok Opernball düzenlenmekte ve bu festivaller ülkenin sosyal ve kültürel hayatına büyük katkılar sağlamaktadır.

18. yüzyılda Avusturya Alpleri ve Bavyera yörelerine özgü geleneksel dansların, klasik müzik enstrümanları ile modernize edilmesiyle günümüzdeki biçimini alan Vals, 3/4 ölçüsünde adımlarla dönerek yapılmaktadır. 1814 yılında Johann Strauss’un müziğiyle birlikte Viyana Kongresine giren Vals müziği ve dansı, kısa süre içerisinde Avusturya Saraylarının ve Aristokrasinin beğenisini kazanıp Baloların vazgeçilmez eğlencesi olmuş ve neredeyse 200 yıldır çekiciliğini hiç yitirmeden günümüze gelmiştir.

Avusturya kültürüne ait temel değerlerden biri olan Vals’i ve Wiener Balolarını Antalya’da yaşatmak için harekete geçen Antalya Opernball Organizasyon Komitesi, bu yolda destek bulmak için şehrin pek çok ileri geleni ile görüşmelerde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir.
26 Şubat tarihinde Talya Convention Center’da yapılacak olan Antalya Opernball 2011 için tüm katılımcıların en güzel Balo kıyafetleri ile dans edebileceği 120 m2’lik bir dans pisti hazırlanmaktadır. Avusturya’dan gelip sahne alacak olan dansçı ve müzisyenlerin yanında Antalya Opera ve Balesi sanatçılarından oluşan Antalya Opernball Orchester de geceye eşlik edecektir. Dünyanın en önemli Operetlerini, Aryalarını, Düetlerini, ‘Wiener Lieder’leri yani Viyana Şarkılarını seslendirecek olan müzisyenler, Antalyalılara, Avusturyalılara ve ülkemizde yaşayan tüm Vals severlere unutamayacakları bir Balo atmosferi yaşatacaklardır.

Gecenin sunumu tümüyle orijinal Avusturya Balolarına özgü olacaktır. Welcome Coctail ile başlayacak gece; Viyana tanıtım filmleri ve Opernball görüntüleri eşliğinde yenen Avusturya menüsü yemeklerle sürecek ve müzik dinletisi ile devam edecektir. Balo açılış konuşmasıyla birlikte Seremoniye geçilecek ve Vals başlayacak, çiftler dünyanın en güzel danslarından biriyle unutulmaz görsellikteki şovun bir parçası olacaktır.

Tüm Opernball’larda olduğu gibi Baloya girişte bayan misafirlere küçük birer hediye verilecek ve geleneksel olan Balo çekilişi ile konuklarımıza çeşitli hediyeler sunulacaktır.

Zerafetin ve soyluluğun simgesi olan Vals’in ve Wiener Balolarının büyüleyici atmosferini Antalya Opernball ile yaşayacak, müziğin ve dansın yüzyıllardır süren muhteşem birlikteliğine dahil olacak, masallarda anlatılan rüya gibi bir anın içinde yer alacaksınız.

ANTALYA OPERNBALL 2011, Avusturya Büyükelçisi Dr. Heidemaria Gürer’in himayesinde yapılmaktadır.


Menüsü oluşturulur
Yaban turpu rendelemek için... ...en az 3 rende ve 2 aşçı gerektirir Deneyin... ...lezzetli kırmızı lahana Lezzetli kırmızı lahanayı pane etmek? Mutlu toplar aşçılsı.

Organizatörlerin hayattan

Işler kuşatladı... ...kestirmeden taşınladi, kemanları kesildi, designers are at your feets, and ... ....hide culinary sins.

1 day before starts so nice... ...and then it's burning under Gözde's studio. 1 day later everything goes on.

© Copyright Wienball Antalya